Hisarönü Mh. Değirmenyanı Merkez Sk. No:15, 48700 Marmaris / MUĞLA

Hizmetlerimiz

Yıkama

Yelkenleriniz yelken yıkama solüsyonunda bekletilerektuzdan ve lekelerden arındırılır. Kalan inatçı lekeler ise yelken yıkama şampuanı kullanılarak özel fırçalar ve yıkama makinası ile temizlenir. Tüm bu işlemler sırasında yelken kumaşının ve apresinin zarar görmemesi sağlanır. Kumaşa işlemiş yağ ve pas lekelerinin temizlenme garantisi maalesef yoktur.

Kontrol

Yıkaması ve kuruması tamamlanan yelkenler rüzgar tüylerinden dikişlerine kadar detaylı kontrol edilirler. Tamir gerektiren işler müşterimize rapor edilir ve işe başlamak için fiyat onayı beklenir.

Tamir

Yelkenlerinizi, güneşe ve deniz suyuna dayanıklı yüksek kalitede iplikler ile tamir ediyoruz. Kullandığımız tüm malzeme ve aksesuarlar orijinal veya daha iyi kalitedir. Rüzgar tüyü değişimleri kışlık bakım ücretine dahildir. Fiyat teklifi verilmiş ve onaylanmış tamir ücretleri ve kullanılan yedek malzeme (kıstırmaç, kumaş, balen vs.) masrafları kışlık bakım fiyatına ilave edilir.

Kışlık bakım

Düzenli kışlık bakım ile yelkenlerinizin ömrünü uzatabilirsiniz.UK Sailmakers yelken kışlık bakımlarını tüm Türkiyede geniş servis ağı ile yapmaktadır.

Lazy Bag

Lazy Bag kesinlikle ana yelkeninizi güneşten korumanızın ve toplamanın en kolay yoludur. Yelken saklama sistemlerimiz akrilik yelken kılıfı ve lazy jack karışımıdır. Yalnızca mandarınızı bırakarak ana yelkeninizin UK-Lazy Bag'in içine yerleşmesini sağlayın, kılıfı kapatmak için fermuarı çekmeniz yeterli olacaktır. Dakikalar içinde ana yelkeniniz kolayca toplanır ve güneşten korunur.

UV Bant Değişimi

UV Bant, yelkeninizin güneşten yıpranmasını önlemek için imal edilen özel bir kumaş ile yapılır. UV bandınızla ile ilgili bir sorununuz olduğunda, yelkeninizi UV ışınlarından korumak için olabildiğince çabuk şekilde değiştirilmesi gerekmektedir.UV Bant kumaşı olarak akrilik, yapışkan dakron ya da UV dakron kullanılmaktadır. Aynı zamanda kullandığımız dikiş ipliği de UV korumalı ve dayanıklıdır. UV Bant değişimlerinde köşe kolonlarını değiştirip, güçlendirme içinde yeni yelkenlerde olduğu gibi deri kullanmaktayız.Özellikle UV Band değişimlerinde tuzdan ve güneşten sertleşmiş köşeleri dikebilmek için ağır hizmet yelken dikiş makineleri kullanmaktayız. Bu makineler ve doğru malzemeler kullanılmadığı takdirde yapılan UV Band değişimi kesinlikle doğru olmayacağı gibi yelkeniniz eskisine göre daha kötü gözükecek ve korunmayacaktır.

Kılıflar & Brandalar

Branda departmanımız özellikle en yüksek kalitede kılıf ve çantaları üretmek üzere oluşturulmuştur. Yelken atölyelerimizde, branda işi de yelken üretimimizdeki yüksek kaliteyle ve titizlikle imal edilir.

 • - Bumba Kılıfı
 • - Güneş Tentesi
 • - Jüt Güneş Tentesi
 • - Spi. Yarış Çantası 
 • - Spray Hood
 • - Bimini
 • - Bot Kılıfı
 • - Hayalet
 • - Dümen Kılıfı
 • - Vinç Kılıfı
 • - Hatch Kılıfı
 • - Halat Torbası

Yelken Uyarlama

En çok yaptığımız tamirler sökükleri ve yırtıkları tamir etmek olsa da atölyelerimizde daha fazlasını sunmaktayız. Ana yelkeninize fazladan camadanlar ekleyebiliriz yada onları standart balenden, full balene çevirebiliriz. Eğer ana yelkeninizi basıp indirirken zorluk çekiyorsanız, hali hazırdaki kızaklarınızı daha iyi çalışacak sistemlerle değiştirebiliriz

Demirler Tente Yelken Uygulaması
Demirler Tente Yelken Uygulaması
Demirler Tente Yelken Uygulaması
Demirler Tente Yelken Uygulaması
Demirler Tente Yelken Uygulaması
Demirler Tente Yelken Uygulaması
Demirler Tente Yelken Uygulaması
Demirler Tente Yelken Uygulaması
0532 448 48 93

Hisarönü Mh. Değirmenyanı Merkez Sk. No:15, 48700 Marmaris / MUĞLA

Demirler Tente, Gölge Sistemleri, Branda, Balkon Perdesi
Branda, Marmaris Tente, Marmaris Balkon Perde, Balkon Perdesi, Marmaris Gölgelik Sistemleri